Markanızı Uluslararası Alanda Tescil Etmek Artık Çok Daha Kolay

November 10, 2021
November 10, 2021 admin

Markanızı, tasarımlarınızı, fikri mülkiyet haklarınızı uluslararası alanda korumak, tescil etmek istiyorsunuz. Yerel marka ofisleri ile görüştünüz. Toparlanması gereken evraklar ve başvuru süreçlerini öğrendiniz. Süreç gözünüzü korkuttu ise artık devir değişiyor ve ödemeler dahil bütün süreç online ortama taşınıyor.

Fikri mülkiyeti genel olarak buluşlar, kitaplar, şarkılar, patentler, oyunlar, ticari sırlar, teknik bilgi, colanın formülü gibi 🙂 düşünebilirsiniz.

Madrid e-başvuru sistemi nedir ?

Madrid e başvuru sistemi :
Teknolojik gelişmeleri uluslararası marka tescil süreçlerine entegre etmeyi hedefleyen Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (“WIPO“), uluslararası marka tescil talep ve başvurularını kağıt ortamında bir sürece gerek kalmadan direkt online ortamda, daha hızlı sürede ve daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilmesini mümkün kılan sisteme denilmektedir.

Madrid e-başvuru sistemine Türkiye olarak biz de dahiliz. Marka başvurularını uluslararası düzeyde yapmış veya takip etmiş arkadaşlar da bilir, gerçekten uzun ve zahmetli bir süreçti. Şimdi daha kolaylaşıyor.

Madrid E-Başvuru Sistemi, tamamen dijital bir sistem olup uluslararası marka tescil başvurusuyla ilgili tüm konuların hem başvuruna hem de ilgili lokal fikri mülkiyet ofisine iletilmesini sağlanıyor.

Yani siz gidip direkt başvuramıyorsunuz. Öncesinde TURKPATENT sonrasında ise yerel mülkiyet ofisi süreci takip ediyor.

Sonuç olarak:
Daha hızlı, pratik. Markanıza yapılan tecavüzler için daha etkili önlem almanızı da sağlayan olan online sisteme geçilmiş oldu.

Contact

Get Connected.

We welcome you to contact us for more information
about any of our products or services.

Let’s Talk About Your Idea

how we can implement it!

Let’s Talk About Your Products

how we can pack it!

Let’s Talk About Ways & Solutions

how we can sell it

WHATSAPP SUPPORT: +90 (0)552 – 469 27 00

Contact
en_USEnglish